Projekcja filmu o Ince w WITU

W dniu 16 marca 2018 roku odbyła się projekcja filmu pt. "Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć”. W pokazie uczestniczyła najbliższa rodzina Danuty Siedzikówny - jej cioteczna siostra Hanna Pawełek z mężem Maciejem, a także reżyser filmu Jacek Frankowski.

Obchodzone w marcu święto Żołnierzy Wyklętych stało się okazją, by pomimo codziennych spraw i obowiązków pochylić się nad tymi, którzy są dla wielu osób wzorem postaw dnia powszedniego, a także, by w ten sposób upamiętnić jedną z bohaterek podziemia niepodległościowego. Jak mówił Dyrektor WITU płk. dr inż. Rafał Bazela witając przybyłych na pokaz gości, historia życia Inki to wzruszająca opowieść o niełatwych wyborach młodziutkiej dziewczyny, która żyjąc w tragicznych czasach wojny musiała zmierzyć się z utratą tego, co najcenniejsze.

Reżyser Jacek Frankowski w krótkich słowach przybliżył zebranym kulisy pracy nad przygotowaniem tego filmu, zaś rodzina Inki opowiedziała o tym, jak ważne stało się dla nich dojście do prawdy, a także propagowanie pamięci o bohaterskim zachowaniu Inki, która do końca pozostała wierna wobec wyznawanych wartości.