Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia na XXIV MSPO

     W dniach 6-9 września 2016 podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, Instytut zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania z zakresu techniki uzbrojenia. W tym roku uczestnicy targów mogli zapoznać się na naszym stanowisku m.in z najnowocześniejszymi platformami bezzałogowymi, w tym nosicielami uzbrojenia. Prezentowane BSP to:

     Instytut przedstawił również unikatowe środki rażenia (uzbrojenie) dedykowane do BSP:     Podobnie jak w latach ubiegłych, zaprezentowaliśmy swoje kompetencje w zakresie badania amunicji i broni małokalibrowej oraz osłon osobistych pokazując stanowisko strzelnicze do badań stacjonarnych.

Premiera Symulatora szybkiej łodzi operacyjnej

     Do prężnie rozwijających się dziedzin działalności WITU należą nowoczesne systemy szkolno-treningowe. Podczas XXIV edycji MSPO miała miejsce premiera najnowszego z rodziny tych urządzeń – Symulatora szybkiej łodzi operacyjnej, powstałego we współpracy z firmą Autocomp Management ze Szczecina. Jest to zaawansowany system umożliwiający odbycie kompleksowego treningu operatorów broni pokładowej, sterników oraz nawigatorów łodzi typu RIB.


Źródło: Wiadomości TVP


Źródło: Defence24


Źródło: Nasze Kielce